Oferujemy pełną gamę materiałów eksploatacyjnych do wszystkich urządzeń z naszej oferty. W tym zakresie dysponujemy produktami oryginalnymi i kompatybilnymi.

Materiały oryginalne

Oryginalne tonery Konica Minolta gwarantują najwyższą jakość druku. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom tonery polimeryzowanesą o wiele bardziej wydajne, zapewniają wierne kopie dokumentów zawierających cienkie linie i pisanych drobnym drukiem, a w przypadku kolorów ich nasycenie jest większe, natomiast wydruki wykazują zwiększoną odporność na blaknięcie.

Ponadto niższa temperatura utrwalania pozwala na zastosowanie bardziej różnorodnych mediów, jak papier powlekany, folie itp. Toner polimeryzowany sprawia, że jakość wydruku dorównuje drukowi offsetowemu, a ze względu na to, że toner polimeryzowany nie wymaga stosowania oleju w procesie stapiania, reprodukowane dokumenty wyglądają naturalnie, pozbawione są efektu połysku, można poddać je dalszej obróbce np. foliowaniu.

Na kopiach można pisać długopisem i przylepiać do nich kartki papieru. To tylko niektóre, bardziej zauważalne dla użytkownika zalety tej unikatowej technologii. Warto też wiedzieć, że toner polimeryzowany jest bardziej ekologiczny. Do jego produkcji zużywa się mniej energii niż w przypadku tradycyjnych tonerów otrzymywanych w wyniku proszkowania. Ponadto udało się zmniejszyć o ok. 30% emisję dwutlenku węgla, tlenków azotu i siarki powodujących efekt cieplarniany i kwaśne deszcze.

Z ekonomicznego punktu widzenia, najważniejsze w przypadku stosowania oryginalnych materiałów jest to, że nie psują maszyn, co może się zdarzyć w przypadku niesprawdzonych wkładów zamiennych. Materiały oryginalne wymieniane zgodnie z zaleceniami i przy zachowaniu zasad zgodnych z instrukcją gwarantują niezawodne działanie urządzeń przez cały okres ich żywotności określonej przez producenta.