„Develop – co to jest

Co to jest Develop?
Wpisując w internet słowo „Develop” nie znajdziemy za wiele…Idąc tokiem myślenia, że jesteśmy firmą, która zajmuje się głównie kserokopiarkami, można się domyśleć, że jest to pewnie producent kserokopiarek. Można pomyśleć – kolejny z wielu producentów kserokopiarek. Dlatego, że nie kolejny, bo urządzenia te doskonale znacie bo kserokopiarki Develop, to nic innego jak kserokopiarki Konica Minolta.
Firma Develop powstała 21 czerwca 1948 r. w Niemczech. Jej założyciele to Dr. Walter Eisbein, Konrad Kral i Arno Lippinghoff. Pierwsza kopiarka firmy Develop nosiła nazwę Develop D 10 „Blitz”. Kilka lat później kserokopiarki tej firmy sprzedawane były już w kilkudziesięciu krajach. Poprzez kolejne dziesięciolecia powstawały coraz to nowsze, lepsze rozwiązania i modele. Obecnie kserokopiarki Develop wykorzystują najnowocześniejsze cyfrowe metody druku. I na tym poprzestanę, gdyż moim celem nie jest przedstawianie tutaj historii marki.

Wspomniałam, że kserokopiarki Developa, to nic innego jak kserokopiarki Konica Minolta. Jest to faktem, dlaczego? Dlatego, że już w latach 80-tych XX wieku Develop podpisał umowę partnerską z Minoltą.
Do pewnego momentu produkty Developa mógł sprzedawać „prawie każdy”. Moment ten „skończył się” 1 kwietnia 2014 roku , kiedy to Europejska Konica Minolta „uporządkowała ten temat”. To właśnie Konica została oficjalnym dystrybutorem produktów Developa. Krótko mówiąc wykupiła go. Od tej chwili wszystkie kserokopiarki Konicy Minolty i Developa są tworzone w jednej fabryce. Jest to jedna linia produkcyjna. Ktoś może zapytać dlaczego w takim razie Konica Minolta nie tworzy wszystkiego pod swoim logiem. Wynika to z tego, że firma Develop była już rozpoznawana na rynku, miała już wypracowaną przez lata pozycję i produktów tych nie chciano tego pozbawiać. Ale tak naprawdę Develop to nic innego jak Konica Minolta. Urządzenia produkowane są w jednej fabryce, dokładnie z tych samych części. Wbrew przekonaniu niektórych nie jest tak, że Develop jest słabsza wersją Konicy Minolty.
Tu znowu może nasunąć się pytanie – skoro Develop to, to samo, co Konica Minolta, to dlaczego Develop jest tańszy.  Jednak różnice te nie wynikają z tego, że Develop jest gorszy tylko właśnie z tego, iż mimo to, że jest już znaną marką, to nadal nie tak znaną jak Konica Minolta.

W tej chwili jest tak, że to Konica Minolta udziela autoryzacji na produkty pod brandem Konicy Minolty jak również Developa.

Istnieje coś takiego jak przywiązanie do marki. Ale czy nie jest tak, że kupując to wszystko kupuje się też po to, aby posiadać tą rzecz dłużej, bo jest ona lepszej jakości. Każdy woli kupić Konicę Minoltę niż Developa. Bo Konice zna. Ale jak wspomniałam wcześniej nie wie o tym, że zna również Developa. A jeśli jest to dokładnie to samo, to po co przepłacać nawet te kilkaset złotych? No chyba, że ktoś jest bardzo przywiązany do loga Konici Minolty. Chociaż myślę, że Develop również w tym przypadku nie jest gorszy.

Można pomyśleć, że my jako firma decydująca się na dystrybucję kserokopiarek Developa także czymś ryzykujemy. Otwierając nowy kanał dystrybucji dla firmy również wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Ale my tak tego nie odbieramy, nie boimy się, gdyż jesteśmy pewni tych produktów. Wiemy co to jest i „z czym to się je”. Wspomniałam wcześniej, że od lat sprzedajmy również Konice Minolty i nasza decyzja również się z tym wiązała. Po Prostu znamy Developa, bo znamy Konicę Minoltę.

To, że rozszerzyliśmy swoja ofertę o ofertę Developa sprawia, że nasi klienci z pewnością znajdą u nas to czego szukają. Poszerzenie asortymentu może tylko pozytywnie wpłynąć na naszą współpracę z dotychczasowymi jak również nowymi klientami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

I ważne: nie bójmy się Developa. Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma, z tymże nie wiem czy można w tym przypadku mówiąc o jakimkolwiek ryzyku. Moim zdaniem możemy tylko zyskać. Ty zyskujesz fajne, tanie i bezawaryjne urządzenie, a my kolejnego zadowolonego klienta, a przecież o to w tym wszystkim chodzi 🙂